czwartek, 13 grudnia 2012

"God Jul!"

13 grudnia, czyli wspomnienie Św. Łucji, tradycyjnie rozpoczyna okres przygotowywań do Świąt Bożego Narodzenia w Szwecji. Z tej okazji na blogu zimowa kolekcja ikei :-)

Koziołek (Julbock) - typowo szwedzka ozdoba wykonana najczęściej ze słomy oraz Jultomten - "świąteczny krasnoludek" będący odpowiednikiem Św. Mikołaja to najbardziej znane Bożonarodzeniowe symbole w ojczyźnie "Dzieci z Bullerbyn":


Te oraz inne motywy - pierniki, serduszka, choinki i gwiazdki przewijają się na dekoracjach, świecach, tekstyliach kuchennych, pocztówkach-obrazkach, karnecikach a nawet papierze do pakowania prezentów. Klimat retro towarzyszy większości ozdób, co dla mnie jest oczywiście największą zachętą.









Wszystkie wykorzystane w poście zdjęcia produktów pochodzą z strony internetowej producenta i nie są własnością autorki bloga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...