czwartek, 15 listopada 2012
Pracująca dziewczyna
Każdy, kto choć raz zetknął się z serialem "Mad Men", z pewnością zwrócił uwagę na urocze sekretarki, z Joan Holloway na czele. Są one niewątpliwą ozdobą agencji Sterling Cooper, tworzą też wyjątkowy klimat korporacji z lat 60. ubiegłego wieku, będąc przy tym niewyczerpanym źródłem inspiracji ówczesnej mody biurowej.
Ołówkowe sukienki, dopasowane sweterki z krótkim rękawkiem, nienaganne koszule z kołnierzykiem, wąskie spódniczki, a do tego minimalistyczna biżuteria, kocie okulary, urocze apaszki, trapezowe kuferki i obowiązkowo kitten heels - wszak w pracy ważny jest stonowany wygląd oraz wygoda...
Inspirując się serialową modą, tym razem postawiłam na ołówkową spódnicę z wysokim stanem oraz bluzkę w biało-fioletowe paseczki, z ciekawym detalem w postaci materiałowych kokardek na kieszonkach. Do tego wiekowy kuferek i klasyczne czółenka - do szczęścia brakuje mi tylko kocich okularów :-)
Vintage Cat nosi:
* koszula w paseczki / striped shirt - Oodji %,
* szara spódnica z podwyższonym stanem / gray high waisted skirt - Figl,
* czarne czółenka "kaczuszki" / black kitten heels - Kotyl,
* czarny kuferek vintage / vintage black handbag - Vintage Style,
* kolczyki kokardki / bow earrings - Cropp %.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)












Idealnie wyglądasz, niczym wzorowa sekretarka ;)
OdpowiedzUsuńHeh, dziękuję :)
UsuńNie wiem czy jest to "wzorowa sekretarka", ale z pewnością blisko jest do wzoru kobiecości :).
OdpowiedzUsuńpozdrawiam
Marek
Dziękuję za miły komplement :) I również pozdrawiam!
UsuńMiłoby było jechać pociągiem na delegację w tak ubraną koleżanką z pracy (najlepiej na trasie Szczecin-Przemyśl ;))) ) - siedząc naprzeciwko w przedziale oczywiście
OdpowiedzUsuńa co na nogach?
Rafaello - tym razem zmartwię Cię podwójnie ;) Po pierwsze jestem szczęśliwą posiadaczką prawa jazdy, więc praktycznie nie korzystam z publicznej komunikacji, a po drugie na nogach (jeszcze) Gatta z szwem (zdjęcia są starsze aniżeli data posta ;).
UsuńPzdr!
W samochodzie jest znacznie gorzej, bo nie można siedzieć na przeciwko siebie... w pracy też gorzej, bo wszystko biurka zasłaniają (albo inne stoły)
Usuńale zdjęcia nowsze niż data posta dają pewną nadzieję ;)))
Heh, faktycznie śmiesznie to zabrzmiało ;) Miałam na myśli, że zdjęcia były robione jeszcze w październiku - tak się kończy pisanie komentarzy późną porą.
UsuńJak opanuję podróże w czasie, to zamieszczę fotki wyprzedzające post - obiecuję ;)
A ja uwielbiam ten serial, właśnie ze względu na ciekawe stylizacje:)
OdpowiedzUsuńOj tak, to jedna z największych zalet serialu. No i Don Draper oczywiście ;)
Usuń