środa, 12 września 2012

Retro Café

Dzień dobry wszystkim! Dziś sprawy organizacyjne i kulturalne ;-) W ramach "ulepszania" swojego bloga, umieściłam w lewym panelu odnośnik w postaci ikonki pięknego, stylowego odbiornika, która po kliknięciu przekieruje Was na stronę Retro Café - jednego z wielu kanałów internetowego radia Open FM.


Muszę przyznać, że o ile samo Open FM znam odkąd zainstalowałam którąś-tam-wersję gg, to stację Retro Café odkryłam stosunkowo niedawno - wydaje mi się, że pojawiła się dopiero w tym roku, ale pewności nie mam. Niemniej zakochałam się od pierwszego włączenia (kliknięcia ;-), gdyż dokładnie czegoś takiego szukałam!

A czego można posłuchać na Retro Café? Jak sama nazwa wskazuje nieśmiertelnej i ponadczasowej klasyki, począwszy od lat 40., na 60. skończywszy. Gatunkowo - przede wszystkim soul, jazz, pop, przeważnie w spokojnym i wolnym wydaniu. Jeśli chodzi o wykonawców, często goszczą Édith Piaf, Ella Fitzgerald, Judy Garland, Elvis Presley, Frank Sinatra, Louis Armstrong, The Beatles i wielu, wielu innych.



Dla mnie niewielkim minusem jest relatywnie krótka lista utworów, która po pewnym czasie oraz intensywnym słuchaniu może się po prostu delikatnie znudzić i budzić poczucie przesytu. Jednakże, jeśli wierzyć zapewnieniom twórców radia, sukcesywnie dodawane są nowe piosenki, zresztą zgodnie z sugestiami słuchaczy, którzy swe propozycje zamieszczają w komentarzach.



Znacie kanał Retro Café? Lubicie takie klimaty? Słuchacie tylko i wyłącznie starych utworów, czy sięgacie również po współczesną muzykę?
Jeśli jeszcze nie mieliście do czynienia z tą stacją - szczerze polecam!

4 komentarze:

  1. Dziękuję za link, nie znałam tej stacji. Czasem mam ochotę na takie "starocie" ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie ma za co :) Dla mnie stacja jest miłą odmianą po latach słuchania muzyki rockowej/metalowej. Znałam te utwory (przynajmniej większość), ale szukałam miejsca, gdzie były by one zebrane na jednej liście :D

      Usuń
  2. wszystko ok ale 25 piosenek to kpiny takie radio moze kazdy zalozyc

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W takim razie czekam na Twoje radio :D

      A tak bardziej serio - owszem, utworów jest mało (o czym nie omieszkałam wspomnieć), ale mimo wszystko na pewno więcej, niż 25 ;) Poważnie.

      Poza tym cieszę się, że w ogóle ktoś "grzebie" w takich klimatach, czego nie można powiedzieć o stacjonarnych radiostacjach, zwłaszcza tych komercyjnych.

      Wierzę też, że z czasem lista będzie się rozrastać, do czego każdy może się przyczynić poprzez (mądre i konstruktywne) komentarze na forum open fm.

      Pozdrawiam! :)

      Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...